Letní tematické týdny pro děti – srpen 2023

DOBRODRUŽNÉ LÉTO PLNÉ ZÁBAVY

Na léto jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické bloky. Celý srpen bude v duchu příměstského tábora plný dobrodružství, sportovních her a netradičních soutěží, vyrábění, malování , pokusů a výletů do přírody. Jednotlivá témata jsou inspirována oblíbenými dětskými filmy.

Děti máte se opravdu na co těšit!

MADAGASKAR – 1.8-4.8.2023

Podíváme se do divočiny! Stejně jako lev Alex, hrošice Glorie, žirafák Melman a zebra Marty se budeme muset v divočině rychle zorientovat. K tomu nám dopomohou vlastnoručně vytvořené dalekohledy a masky divokých zvířat. Budeme poznávat zvířecí stopy, zvuky zvířat a jejich srst, jako zvířátka si zacvičíme a protáhneme tělo při Zoo józe. Na konci týdne nás čeká dobrodružná lemuří dráha plná obratnostních a balančních prvků, na jejímž konci nám osvědčení předá sám lemuří král Jelimán.


HLEDÁ SE NEMO– 7.8-11.8.2023

Kdo by neznal nebojácnou malou rybku jménem Nemo? Obdobně jako ve filmu budeme i my ve školce pátrat po jeho stopách, a pokud zvládneme splnit všechny úkoly, určitě ho najdeme! Nejprve však musíme nakrmit vegetariánské žraloky, vyhnout se medúzám v mořské sportovní dráze, nalovit hejna rybek, vyluštit „rybí matrix“ a další logické úkoly. Také si zasoutěžíme ve vodních disciplínách s kelímky a míčky a dokonce si vytvoříme vlastní mini akvárium v láhvi…Bude to vodní jízda!


JAK VYCVIČIT DRAKA – 14.8-18.8.2023

Ocitneme se v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. A nevycvičený drak není jenom tak! Abychom draky mohli zkrotit, musíme se na to řádně připravit – vytvoříme si vikingské přilby a štíty (pro děvčata nebudou chybět korunky či věnečky se závojem), postavíme vikinskou loď, hradní opevnění, vytvoříme pro draky pevné okovy a řetězy. Zúčastníme se speciálního výcviku, kde budeme trénovat boj s měkkým mečem a budeme střílet na „dračí plechovky“. Na konci týdne nás čeká dračí stezka, na které všechny svoje dovednosti zúročíme a snad draky ochočíme a vycvičíme… Držte nám palce!


COCO – 21.8-25.8.2023

Tento týden prožijeme v barevném Mexiku plném hudby. Stanou se z nás doslova muzikanti, vyrobíme si originální kytary a další nástroje – chřestítka, kastaněty, chřestící vajíčka apod., budeme tančit, zpívat, hrát hudební a rytmické hry. Také nahlédneme do barevné říše mrtvých a přiblížíme si mexický svátek Dias de los muertos – budeme tvořit typické barevné masky, skládat kostlivce, ale bát se rozhodně nemusíte – vše bude hrou a zábavou. Ke konci týdne nás čeká speciální karneval ve stylu Dias de los muertes, kde to pořádně rozjedeme!


CROODSOVI – 28.8-31.8.2023

Vyzkoušíme si, jak se žilo rodinám v pravěku. Vytvoříme si pravěkou jeskyni, rozděláme oheň, vyrobíme pravěké nástroje – pazourky a hurá na mamuta! Také budeme zkoumat nejrůznější fosilie, stavět stonehenge, číst v jeskynních malbách a vytvoříme si vlastní pravěký autoportrét. Třešničkou na dortu bude výroba keramických misek a hledání částí kostí dinosaurů v písku. Prostě pravěk!


Přihlášky na recepci MŠ: 602 348 255, nebo emailem recepce@minisvetskolka.cz.
Určeno také pro děti (od 2 let – 7 let), které také běžně naší mateřskou školku nenavštěvují – prostě to přijďte vyzkoušet, uvidíte že u nás budou děti nadšené!