Ze života školky

Projektový den – Moje rodina

Dnešní projektový den na téma “Moje rodina” se opravdu moc povedl. Děti si podle své vlastní fantazie připravily prezentace svých rodin a ve školce ostatním kamarádům vše krásně popsaly. To jsem já, tady je maminka, tady babička, děda, tohle je přece táta a náš pes už je takhle veliký! Podívejte se, jak to dětem krásně šlo… (Pokračování textu…)

Terapie jógou

Rok 2020 je rokem plným změn, chaosu, improvizace, bolesti, hledání, vystupování z komfortních zón .. Je to náročný rok a možná čím dál tím více vnímáme únavu, zmatek, touhu po ukotvení, klidu, harmonii …
Tušili jste, že pomoc je na dosah ruky? Že vše, co nejvíc potřebujete, máte vždy u sebe? Vaše tělo, dech .. Že stačí jen jemně navést a vy sami se dokážete dostat do krásného stavu relaxace, dokonce i pomoci svému tělu s léčením? To vše dokáže jógová terapie.

(Pokračování textu…)

Startují odpolední kroužky

Odpolední aktivity (určeno nejen pro děti MŠ, ale i veřejnost) startují již 21.září! Tak a už se to blíží – příští týden startují zájmové odpolední aktivity pro děti:
S ohledem na omezený počet míst, prosíme o včasné přihlášení. Možnost účasti i dětí, které školku běžně nenavštěvují (do naplnění kapacity).

Grafomotorická cvičení

Grafomotorika-důležitá průprava pro budoucí ovládání tužky a správné psaní ve škole. Podívejte, jak to probíhají grafomotorická cvičení na velký formát. (Pokračování textu…)

Startují dopolední aktivity pro děti

Rádi bychom Vás informovali, že ode dnes začínají oblíbené dopolední aktivity v rámci programu PLUS. Těšit se můžete na vyrábění a tvoření ve výtvarné a keramické dílně, sportování, zápolení a soutěžení na sportovkách a také trénování anglických slovíček formou her a zábavných aktivit.

Zahájení projektu “Školáček”

Předškoláci, je to tady! Už i na vás přišla řada a čeká vás školní rok plný úkolů, říkanek, cvičení a her, které vás bezvadně připraví na vstup do první třídy. Setkávat se budeme od 14.září vždy jednou týdně v menších skupinkách v pondělí, úterý, středu a čtvrtek. Těší se na vás paní učitelka Iveta! (info o rozdělení dětí do skupin bude k dispozici na recepci MŠ MiniSvět).

Hurá jedeme na koně

Se školkou se vydáme na statek plný krásných koní. Děti si prohlédnou jak koníci žijí, naučíme se o ně starat, budeme je společně krmit a nakonec nás čekají jízdy!  Nezapomeňte s sebou mrkvičky, jablíčka a suché chlebíky – budeme koníčky krmit! Prosíme rodiče, aby včas rezervovali místo pro své děti s ohledem na omezený počet míst. Jezdecký kurz bude probíhat 9. a 16 října (10-12 hodin).

(Pokračování textu…)

Bezpečností a zdravotní opatření

Bezpečnost a zdraví nás a hlavně našich dětí je pro nás prioritou. Budeme se snažit maximálně dodržovat všechna doporučená pravidla tak, abychom mohli úspěšně pokračovat v předškolním vzdělávání a zajímavých aktivitách, které ve školce máme. Prosíme Vás o dodržování následujících pravidel.

  • Před vstupem do školky si důsledně a pečlivě desinfikujte ruce (ve vstupní hale bude umístěna desinfekce)
  • V budově mateřské školky MiniSvět mějte, prosíme, na sobě roušku nebo jinou ochranu úst a nosu.
  • Zdržujte se uvnitř budovy na nezbytně nutnou dobu.

Děkujeme Vám a věříme, že toto nepřehledné období společně zvládneme a naše děti si užijí školku MiniSvět v takové kráse, jak to umíme!

Kamarádi – říkánka do nového školního roku

Září klepe na dveře, školka zase otevře. Přijde do ní mnoho dětí, bude jich tu jako smetí.Stanou se z nich kamarádi, co se mají spolu rádi. Podívejte se, jak říkanka “Kamarád” dětem jde. (Pokračování textu…)