Ze života školky

Kouzlo vody – tematický týden pro děti 12-16.srpna

Jak je dešťová kapka velká? Jak se dostane déšť na oblohu? Proč sklánění květiny hlavičky k zemi? To a mnohem více se dozvíme v tomto týdnu! Seznámíme se s koloběhem vody v přírodě, poznáme vodu jako nositelku života, ale také jako vodní živel. Prozkoumáme řeky, potoky, jezera, ale i mořské pobřeží, moře a oceány a nahlédneme pod hladinu. Vyzkoušíme různé experimenty s vodou – budeme ve vodě rozpouštět barvy, pozorovat tání ledu, a na vlastní oči se přesvědčíme, že slaná voda lépe nadnáší než sladká.  Budeme malovat a vytvářet velkoformátové výtvarné práce, na kterých si vyzkoušíme zajímavé výtvarné techniky s vodou a také nahlédneme do tajemného malování na vodě – Ebru. Na vycházkách v přírodě budeme pozorovat rostliny a zvířátka, která se pohybují kolem mračského potoka a na školní zahradě vyzkoušíme spousty vodních her. Na závěr týdne nás čeká dobrodružná stezka Vodníka Mráčka, na které si vyzkoušíme různé zajímavé disciplíny!

Indiáni z Mrače

Dnešní noviny – Indiáni z Mrače
Ze všech dětí se v Mateřské škole MiniSvět stali na tento týden indiáni a kovbojové. Malí indiáni se vybavili vlastnoručně vyrobenými čelenkami a šípy. Společně vyrábí indiánské a kovbojské oblečení, staví totem, týpí a tancují a hrají na bubínky. Fotogalerie…

Indiánskou stezkou – 1.-9.srpna

Hned zpočátku srpna obsadí naši zemi MiniSvět indiáni a kovbojové. Indiáni se vybaví vlastnoručně vyrobenými čelenkami a šípy. V indiánské vesnici nebude chybět ani totem z přírodnin, týpí a tanec kolem ohně doprovázený bubínky. Vyzkoušíme si batikování oblečení, tvorbu indiánských náhrdelníků a chybět nebude ani malování na obličej. Kovbojové budou trénovat práci s lasem a indiáni zase střelbu z luku. Budeme chodit do přírody po stopách zvířat a poznávat užitečné stromy a byliny. Na závěr indiánského bloku budou indiáni a kovbojové soutěžit ve štafetových hrách na koni o zlatý totem.

Léto ve školce

Na srpen jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické bloky. Celý měsíc bude v duchu příměstského tábora plný dobrodružství, sportovních her a netradičních soutěží, vyrábění, pokusů, zpívání,tancování a výletů do přírody.

INDIÁNSKOU STEZKOU – 1.-9.SRPNA
KOUZLO VODY – 12.-16.SRPNA
SKŘÍTCI, KOUZELNÍCI A STRAŠIDLA – 19.-23.SRPNA
HRY BEZ HRANIC – 26.-30.SRPNA

Vysvědčení v mateřské školce MiniSvět – 28.června

A je to! Další školní rok je zase za námi a s ním přichází opět vysvědčení. Kolik žlutých hvězdiček děti obdrží tentokrát? No snad se snažily, tak jim popřejeme, ať jich je na vysvědčení co nejvíce!

Školní výlet do zábavného parku Mirakulum

Hurá, zase jedeme na výlet! Tentokrát navštívíme impozantní hrací park pro děti Mirakulum. Co nás tam vše čeká? Obří dřevěný prolézací hrad, zkřivená zrcadla, lanové centrum, velká trampolína, lesní město a vulkán nebo také třeba minizoo či bludiště. Odjíždět budeme od školky budeme velkým autobusem v úterý 25.června již v 7:45 hodin, předpokládaný návrat kolem 15. hodiny.

Velká námořnická slavnost – 20.června

Zahradní párty s dětmi a rodiči? Ano!!! Čeká nás slavnostní ceremoniál pasování předškoláků, spousta zajímavých úkolů pro malé námořníky a námořnice a na stole jen samé letní dobroty k ochutnání. Bude to pecka! Přijďte s námi hezky zakončit školní rok! Námořnické tričko na sebe!!!

Speciální Školáček – 18 až 20.června

Školní rok je skoro u konce, škola se blíží, tak si ji trochu natrénujeme přímo u nás ve školce.  Čeká nás ryze školní prostředí s lavicemi, také žákovské knížky a dokonce i známky. A nejen to, zahrajeme si zajímavé hry, vyzkoušíme hlavolamy, zasoutěžíme a snad budou v žákovských jenom samé jedničky!

Pizza párty ve školce – 14.června

Letní náladu a pořádnou pizza párty dětem připravíme na tento pátek. Jakou děti máte rádi pizzu? Šunkovou, sýrovou nebo to z Havaje? Děti si budou moci vybrat pizzu jakou mají rádi a dle jejich představ. Akce se koná v pátek 14.června