Ze života školky

To tu ještě nebylo!

Ahoj holky a kluci, od listopadu jsme pro Vás připravili naprostou pecku! Něco, co tu ještě nebylo a co se Vám bude zcela jistě líbit! Dva nové kroužky “Páni kluci” – aktivita pro všechny neposedné chlapce a malé šikuly! a “Klub správných holek” –  Aktivita je určená pro všechny malé slečny, které si chtějí si užít holčičí zábavu, rádi se strojí a zdobí, mají rádi čelenky, korunky, závoje,vyrábí krásné věci a chtějí být nádherné jako princezny.

Pichlavý ježeček děti uchvátil

Pichlavý ježeček děti naprosto uchvátil. Podívejte se na parádní video z programu na téma “Kdo to dupe, kdo to funí pod jabloní”.

(Pokračování textu…)

Jedeme se školkou do lázní! – 18.října

Čeká nás další příjemné dopoledne  ve Spa & Wellness  na Konopišti. Opět pořádně potrénujeme plavání, vykoupeme se v solné lázni, absolvujeme Kneippovy masáže a léčivé inhalace, navštívíme finskou saunu i parní lázně a relaxovat budeme v teplé vířivce (teplota vody >33 stupňů). Odjezd dětí od školky školním autobusem 18.října v 8 hodin. Pozor, omezený počet míst!

Velká jablíčková slavnost – 17.října

Akce pro děti a jejich rodiče – Srdečně Vás zveme na velkou jablíčkovou slavnost do školky! Na slavnosti nás čeká mnoho zajímavých disciplín a také soutěž „Nejkrásnější jablíčko“. Dejte prostor fantazii a vámi jakkoliv vyšperkované jablíčko přineste ukázat kamarádům. Moc se na Vás těšíme ve středu 17 října od 15.30 hodin!

Ochránci přírody ve školce – 15.října

Kdo to dupe, kdo to funí pod jabloní? Opravdu se ježek živí ovocem a pije mléko? Proč ho v zimě nevidíme? A co má na bříšku, když záda jsou pokryta bodlinkami? Na to vše a nejen na to se zeptáme pana Ježka a vyzkoušíme si na vlastní kůži, zda píchá. V pondělí 15.října od 9.30 hodin nás čeká výukový program ochránců přírody.

Kaštánkový den v mateřské školce – 12.října

Haló, děti, noste nám kaštany! Tento den totiž bude ve jménu kaštanůBudeme vytvářet kaštánková zvířátka, vyrábět ohromné mandaly a kamarádům připravíme kaštánkovou masáž! Kaštany nakonec zaneseme zvířátkům do krmelce, aby měla přes zimu co jíst.

Feuersteinova metoda zážitkového učení – od 11.října

Nechte mě chvilku….já si to rozmyslím – od 11.října začíná ve školce Feuersteinova metoda zážitkového učení. Jedná se o metodu, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí děti pracovat s chybou a přináší jim do jejich práce radost a klid. Výuka probíhá pravidelně každý týden pod vedením speciálního pedagoga. (Pokračování textu…)

Akce pro nejmenší děti – 10.října

V klubíku nás navštíví jelínek Bambi se svými kamarády z lesa – liškou, ježečkem, zajíčkem, veverkou a společně jim najdeme místo ve třídě a nalepíme si je tam, kde je každý den uvidíme, aby s námi zůstali, než přijde zima a půjdou se uložit k zimnímu spánku. Povíme si, kam chodí zvířátka v lese na zimu spát, jaké mají domečky, a pak si vytvoříme svůj vlastní les se zvířátky, jaká budeme chtít. Akce se koná pro děti od 2 let ve žluté třídě ve středu 10.října od 8-12 hodin.

Hudební kroužek pro děti startuje 10.října

Kdo rádi zpíváte, tancujete, hrajete na nejrůznější nástroje, přidejte se k nám. Školka se rozezní a rozezpívá každou středu od 14.hodin. Naučíme děti správnému dýchání, posazení hlasu, artikulaci, budeme zábavnou formou rozvíjet intonaci a rytmus. Děti si budou moci vyzkoušet širokou škálu hudebních nástrojů – Orffovy nástroje, fletničku, bubínky, kytaru, piano, ukulele. Budeme hodně tancovat a hýbat se!