Ze života školky

Jóga a relaxace

Chtěli bychom, aby se děti naučily lépe vnímat své tělo. Jóga děti zklidní a naučí je pracovat se svým tělem – mít ho rád! Díky pohádkovému příběhu bude pro děti každá lekce jógy zajímavá, poutavá a příjemná. Podívejte se, jak to na józe probíhá a jak si to děti užívají.

Vánoční keramické tvoření s rodiči – 11.prosince

Přijďte si společně se svými dětmi vytvořit krásné a originální vánoční ozdoby na stromeček. Pracovat budeme se světlou i tmavou hlínou a zdobit budeme skleněnou drtí. Těší se na vás paní učitelka Lenka a Monika! Akce je určena pro rodiče a děti ze Žluté třídy. Začínáme v 9 hodin.

Mikulášská besídka se moc povedla!

Dnes nás ve školce v Mrači navštívili opravdu hrůzostrašní pekelníci, hodný andílek a s velkým košem výslužky taky Mikuláš. No a jak to dopadlo? Moc dobře! V plném počtu se můžeme těšit na Vánoce! Podívejte se na fotogalerii z dnešní mikulášské…

Strom splněných přání – 10.prosince

Splňme si o Vánocích alespoň jedno tajné přáníčko… Děti své fantazii meze nekladou, a jejich přání jsou krásné panenky, autíčka, hry a knížky. Tato tajná přání děti pověsí na vánoční stromeček ve školce a rodiče se poté mohou podívat, zda jsou přání splnitelná.

Mikulášská besídka v mateřské školce – 5.prosince

Do školky opět dorazí hodný Mikuláš, krásný anděl a dva rohatí čerti. Podaří se dětem zazpívat Mikulášovi písničku či říci básničku? Budeme dětem držet palce a doufáme, že sladká odměna je nemine a nikdo se nedostane do pekla. Akce se bude konat 5.prosince od 10-12 hodin

Anděl páně – akce pro nejmenší děti – 30.listopadu

Ve žluté třídě mateřské školky nás v pátek 30.listopadu navštíví sám Anděl Petronel, aby nám připomněl, že nám Vánoce ťukají na vrátka. Poví nám o všech možných vánočních tradicích, zvycích a pranostikách, těch známých i těch zapomenutých. Povíme si o svaté Barborce, Lucii, Viktorce, sv. Mikulášovi a jeho pomocnících a o samotném Ježíškovi. A aby nám Anděl Páně neodešel, a zůstal s námi do Vánoc, tak si takového malého andílka Petronelka společně vyrobíme.

Vánoční setkání s vázáním adventních věnců – 29.listopadu

Srdečně Vás zveme na jednu z nejhezčích předvánočních akcí, kterou konáme. Naučíme Vás uvázat originální adventní věnec tak, že Vám nikdo neuvěří, že jste ho sami vyrobili. Vždyť koupit ho umí každý!  Akce se koná 29.listopadu od 14, 15 nebo 16 hodin jak Vám to lépe vychází. Těšíme se na Vás!

Předporodní kurz pro nastávající maminky – 27.listopadu

Pro všechny budoucí maminky jsme připravili předporodní kurz. Kurzem Vás provedou Iva a Petra, které mají velké zkušenosti v této oblasti. Na kurzu se dozvíte dostatek důležitých informací, které Vám pomohou lépe se orientovat v porodním procesu a uchovat si klid v takto důležitém období. Kurz bude probíhat 27.listopadu od 8-11 hodin.