Ze života školky

Chytré hlavičky – nová aktivita pro děti!

Chytré hlavičky je nová aktivita pro všechny děti, které se nebojí neotřele přemýšlet a vyjadřovat své nápady! Mateřská škola MiniSvět je součástí Mensy České republiky, sdružující nadprůměrně inteligentní a chytré lidi. Metodu NTC – Learning, kterou Mensa využívá, bychom rádi realizovali pro děti z naší školky formou nové aktivity pro děti – Chytré hlavičky! (Pokračování textu…)

Cvičení prostorového vnímání

Podívejte se, jak se díky jednoduché hře děti cvičí a učí prostorovému vnímání a orientaci. (Pokračování textu…)

Provoz mateřské školky mezi svátky

Prosíme rodiče, aby nám prostřednictvím recepce mateřské školky sdělili,  zda mají zájem o provoz mateřské školky mezi vánočními svátky (27-29.prosince). Předem Vám moc děkujeme!

Logopedické cvičení formou hry

Podívejte se, jak probíhají logopedické terapie a jak to děti baví. Tentokrát jsme cvičili správné dýchání. (Pokračování textu…)

Čerstvý mandarinkový fresh pro děti

Podívejte se, jak v mateřské školce MiniSvět připravujeme pro děti čerstvý mandarinkový fresh z více než 10 kg mandarinek. Jak jednoduché a přitom tak dobré! (Pokračování textu…)

Strom splněných přání – 14.prosince

Projektový den –  Splňme si o Vánocích alespoň jedno tajné přáníčko… Děti své fantazii meze nekladou, a jejich přání jsou krásné panenky, autíčka a knížky. Přáníčka si napíšeme – nakreslíme a na stromeček pověsíme. I rodiče si na stromeček mohou pověsit svoje přáníčko…

Hudební pořad pro děti – 11.prosince

Vánoce přicházejí – Společným zpíváním, hraním na nástroje navodíme atmosféru Vánoc, ale Vánoce si připomeneme i vyprávěním o starých zvycích a adventních tradicích. Do školky přijede známá hudebnice Lenka a celá školka se vánočně rozezní! (Pokračování textu…)

Ve zdravém těle zdravý duch!

Podívejte se, jak se děti snaží na sportovkách. Tentokrát jsme se učili koordinaci pohybů na překážkové dráze! (Pokračování textu…)

Přijďte si před vánocemi zacvičit!

Chcete shodit kila, máte sníženou imunitu, jste ve stresu a chcete vypadat skvěle? Pod vedením příjemné trenérky Ivony probíhají v mateřské školce od pondělí do čtvrtka cvičení přímo pro Vás! Více info… (Pokračování textu…)