Ze života školky

Logopedická učebna plná zajímavých pomůcek

Správná řeč je vizitkou každého z nás!
V mateřské školce MiniSvět jsme zařídili logopedickou učebnu a doplnili jí o velmi zajímavé pomůcky pro rozvoj řeči. V rámci logopedických terapií tak na děti čekají nejrůznější logopedické hry, pracovní listy, srandovní foukadla na dechová cvičení a nebo třeba bzučáky pro zvukové vnímání a nácvik rytmizace. (Pokračování textu…)

Třídíme barvy – jednoduchá hra pro děti

Podívejte se, jak se díky velmi jednoduché hře naše nejmenší děti ve žluté třídě učí rozeznávat barvy. (Pokračování textu…)

Rádce pro rodiče budoucích školáků

Čas utíká jako voda a Vaše dítě půjde brzy do školy. Sestavili jsme proto pro Vás sled nejčastějších otázek a odpovědí, které se této problematiky týkají. (Pokračování textu…)

Judo, atletika, plavání – začínáme!

Dovolte nám Vás, prosím, informovat o nových aktivitách a kroužcích, které budou v nejbližší době startovat.

  • Chytré hlavičky – vždy každý čtvrtek od 15.15 hodin
  • Judo a sebeobrana – od 19.února vždy každé pondělí od 15.30 hodin
  • Atletika – od 21.února vždy každou středu od 15.15 hodin
  • Zahájeny zápisy do jarního kurzu plavání!

Plavecký kurz bude probíhat od 6.března vždy každé úterý od 8-9 hodin. Pozor omezený počet míst.Prosíme rodiče, aby včas rezervovali místo pro své děti.

Hospic Dobrého Pastýře

Mám opravdu velkou radost a moc dobrý pocit z toho, že jsme dnes mohli pomoci a věnovat sponzorský dar ve výši 8.000.-Kč do Hospicu Dobrého Pastýře v Čerčanech. Monika a Petr Kuckovi

Plavecký kurz pro děti

Rybičky a delfínci z MiniSvěta, v úterý 6.března startuje plavání! Budeme si užívat v malém teplém bazénku, hrát zábavné vodní hry, ale také se budeme učit správné plavecké technice a dýchání. Vody se nebojte, je s ní legrace! Lekce plavání bude probíhat v 10 opakování vždy v úterý od 8.00 do 8.45 hodin. Kurz je určen jak pro neplavce tak i děti v plavání pokročilé. Pozor omezený počet míst!

Rodinný projekt – pohádkový hrdina

Mamky, taťkové, zavzpomínejte na své dětství a vybavte si svého nejoblíbenějšího pohádkového hrdinu. Představte nám ho prostřednictvím kreseb, fotografií, popisku apod. a srovnejte ho s pohádkovými hrdiny současnosti, tzn. hrdiny vašich dětí… Moc se těšíme na vaše projekty! Vyhodnocení projektů proběhne ve čtvrtek 15.února.

Ochránci přírody ve školce – 13.února

Pohádkové bytosti nás provedou lesem plným kouzel a tajemna. Opravdu v podvečer u rybníka skřehotá vodník? Máme se bát po setmění hejkala? Tento program má u dětí nejen probudit fantazii, ale také jim vysvětlit některé mýty a pravděpodobný důvod jejich vzniku. Celým programem nás od 10 hodin provedou ochránci přírody.

Horolezecká stěna ve školce

Hrubou motoriku, prostorovou orientaci a správný úchop trénují děti na horolezecké stěně v mateřské školce MiniSvět. Podívejte se, jak jim to parádně jde a jak se moc snaží. (Pokračování textu…)