Ze života školky

Seminář pro rodiče – Školní zralost – 19.února

Co by mělo dítě zvládnout, než nastoupí do první třídy? Kdy je na místě zvažovat odklad školní docházky? Které oblasti rozvíjet, aby dítě úspěšně zvládlo zahájení školní docházky? Problematika školní zralosti je z hlediska výchovy a vzdělávání jedna z klíčových, a to nejen při zápisech dětí do 1. ročníku ZŠ. Vhodné načasování a odpovídající připravenost a zralost dítěte pro nástup do školy může přinášet dlouhodobá pozitiva v průběhu celé školní docházky a dopadající vliv má na celou studijní dráhu jedince. Přijďte si s Mgr. Monikou Kuckovou a Mgr. Ivetou Hronkovou popovídat o tématech, která se školní zralosti bezprostředně týkají. Více info a přihlášky na recepci MŠ.

Polytechnické vzdělávání ve školce

Benešovský deník – V mateřské školce MiniSvět v Mrači učitelé dětem vytvořili truhlářskou dílnu a společně se pustili do výroby první hračky – dřevěného autíčka. V rámci polytechnického vzdělávání se děti učí pracovat se dřevem, objevují práci s kladívkem, šroubovákem, brouskem, učí se jak používat nejrůznější pracovní nástroje a nejrůznější materiály. Celý článek…

Ochránci přírody ve školce

Co se skrývá v rákosí? Kdo pod vodou v bahně leží líně na dně? Kolem vody, pod vodou i nad ní nalezneme mnoho živočichů a rostlin, se kterými se děti pomocí her seznámí a vyzkouší si, jaké by to bylo navštívit Rákosníčka přímo v jeho pokoji. Ochránci přírody přijedou do školky v úterý 19.února od 10 hodin.

Pozvánka na seminář pro rodiče – Školní zralost

Co by mělo dítě zvládnout, než nastoupí do první třídy? Kdy je na místě zvažovat odklad školní docházky? Které oblasti rozvíjet, aby dítě úspěšně zvládlo zahájení školní docházky? Problematika školní zralosti je z hlediska výchovy a vzdělávání jedna z klíčových, a to nejen při zápisech dětí do 1. ročníku ZŠ. Vhodné načasování a odpovídající připravenost a zralost dítěte pro nástup do školy může přinášet dlouhodobá pozitiva v průběhu celé školní docházky a dopadající vliv má na celou studijní dráhu jedince. Přijďte si s Mgr. Monikou Kuckovou a Mgr. Ivetou Hronkovou popovídat o tématech, která se školní zralosti bezprostředně týkají. Akce se koná v úterý 19.února od 16 hodin.

Logopedická péče v mateřské škole

Odpovídá řeč a výslovnost věku dítěte? Umí správně všechny hlásky? To zjistí naše školní logopedka Mgr.Iveta Hronková v průběhu tohoto týdne. Bude s dětmi pracovat individuálně formou jednoduchých úkolů a her. Výsledek depistáže bude konzultován s rodiči, podle rozsahu a typu poruchy pak dojde k doporučení a zajištění vhodné logopedické péče, která bude probíhat od 17.2. vždy v dopoledních hodinách přímo ve školce.

Masopust v mateřské školce – 14.února

A už je tu Masopust! Veselý svátek mezi Vánocemi a Velikonocemi, kdy se konaly karnevaly, a kdy je všude plno smíchu, veselí a dobrého jídla. J Proto i my si ho připomeneme.  Pomocí pastelek a čtvrtky si vyrobíme legrační škrabošky. Také si vyzkoušíme opravdový „hod koláčem“ a plnění „jitrnice“, co myslíte, kdo to zvládne? A co by to bylo za Masopust bez tance a zábavy? Celé dopoledne tedy vyvrcholí v tělocvičně, kde budeme v maskách tančit, soutěžit a užijeme si spousty legrace! Masky a kostýmy vítány!

Kloboukový den ve školce – 6.února

Máme kloboukový den, tak dnes všichni přijďte v klobouku, třeba i vlastnoručně vyrobeném! Z klobouku budeme vytahovat nejrůznější „kloboukové úkoly“ – klobouky budeme počítat, řadit podle tvaru a velikosti, barvy, vyzkoušíme si hod do klobouku a budeme hledat obrázky s kloboukem. Také si uspořádáme kloboukovou módní přehlídku! Moc se těšíme, bude legrace!

Hudební pořad pro děti – 5.února

V úterý 5.února se děti mohou těšit na hudební pořad plný písniček. Budeme zpívat a hrát na nástroje možné i nemožné. Pořad “Jak se malíř Barvička učil zpívat začíná v 10 hodin.”

Lyžařský kurz jede na plné pecky!

Lyžařský kurz mateřské školy MiniSvět úspěšně odstartoval. Sjezdovky na Monínci jsou parádně upravené, lektoři usměvaví a děti nadšené! Podívejte se, jak to na sjezdovce probíhá a jak si to děti užívají. (Pokračování textu…)