Ze života školky

Den ohně – 27.března

Tento den bude na programu Oheň – drsný živel, dobrý sluha – zlý pán. Dozvíme se, k čemu nám slouží, jak ho rozdělat, ale také si připomeneme jeho nástrahy a nebezpečí. Program završí návštěva hasičů ve školce, kdy dětem bude předvedena zásahová akce v případě požáru a také se seznámí s hasící technikou a hasičským systémem v praxi!

Jarní stezka – 24.března

Jaro je skoro tady a s ním přichází probouzení přírody včetně zvířátek. Aby jim to šlo lépe, musíme zvířátkům a rostlinám trochu s tím probouzením pomoci. Budeme plnit nejrůznější úkoly, při kterých zažijeme spoustu zábavy, a snad se nám podaří na konci stezky získat klíč, jenž opravdu jaru odemkne dveře, aby mohlo vypuknout v celé kráse…

Květinový den – 22.března

Jaro přichází a my budeme poznávat vše, co kvete. Rozpoznáme květiny podle barev a velikostí, zahrajeme si „kytičkovou“ pohybovou hru a některou z kytiček si na památku také vytvoříme. Akce je určená pro nejmenší děti žluté třídy.

Návštěva předškoláků prvních tříd

S předškoláky nahlédneme do školního prostředí, podíváme se do prvních tříd (15.března ZŠ Poříčí nad Sázavou a 17.března ZŠ Dukelská Benešov) a dozvíme se, jak to v takové škole vypadá a chodí. Do školy pojedeme hned ráno školním autobusem ve dvou skupinách, prosíme tedy rodiče, aby děti přivedli do školky do 8 hodin. Děkujeme!

Cesta do pravěku – 20.března

Vydáme se do prehistorických dob, seznámíme se s pralidmi a jejich životem, vyzkoušíme jeskynní malby, zahrajeme si hru „ Na mamuta“, budeme hledat fosilie a hádat, co na nich asi je a také si vytvoříme některou z pravěkých zbraní. To bude jízda! Pozor, omezený počet míst, rezervace a více info na recepci MŠ.

Děti připravuji ČAPÁTÍ

V rámci tematického dne “Na skok v Asii” jsme si dnes připravili pravé indické placky ČAPÁTÍ. Podívejte se, jak se to dětem krásně povedlo.

Cestujeme do Paříže

V rámci tematických dnů a cestování po celém světě, jsme dnes s mateřskou školou MiniSvět zavítali do krásné Francie. Z dětí se stali pouliční malíři. Podívejte se, jak si to děti užívaly a jak je to neskutečně bavilo. V každém z dětských pokojíčků se bude hezky vyjímat portrét z Paříže.

Na skok v Asii – zážitkový den pro děti

Poznáme, jak se žije v Asii, prohlédneme si spoustu autentických předmětů, ochutnáme pravý čínský čaj, vyzkoušíme jíst hůlkami, zkusíme napodobit čínské písmo a možná zbude čas i na nějaké tvoření – že by čínský drak nebo vějíř? Akce se koná 9.března v dopoledním bloku.

Zážitkový den – Na skok v Asii

Poznáme, jak se žije v Asii, prohlédneme si spoustu autentických předmětů, ochutnáme pravý čínský čaj, vyzkoušíme jíst hůlkami, zkusíme napodobit čínské písmo a možná zbude čas i na nějaké tvoření – že by čínský drak nebo vějíř? Akce se koná 9.března v dopoledním bloku.