Ze života školky

Ranní hry nejmenších dětí

Podívejte se, jak probíhají ranní hry nejmenších dětí po příchodu do mateřské školky MiniSvět, aneb ráno ve žluté třídě.

(Pokračování textu…)

Cvičení miminek a maminek- zahájeny zápisy do kurzu

Rádi bychom informovali všechny maminky a miminka, že jsme zahájili zápisy do oblíbeného kurzu cvičení pro děti od 3 měsíců do 2 let. Cvičení bude probíhat od 21. září ve dvou skupinách, vždy každý pátek dopoledne. Více informací…

(Pokračování textu…)

Tak tohle dětem opravdu moc chutnalo!

Podívejte se, jak dnes děti baštily kuřecí masíčko na pečené dýni a jak jim moc chutnalo! (Pokračování textu…)

Hudební týden s notičkou a písničkou – 13.-17.srpna

Tento týden nás bude provázet hudba a pohyb! Prostřednictvím pohádky se seznámíme s notovou osnovou, houslovým klíčem i notičkami. Naučíme se nové legrační písničky a doprovodíme je pohybem. Seznámíme se s různými hudebními nástroji, na spoustu z nich si také zahrajeme, hrát budeme i na nádobí a jiné předměty, dokonce i na vlastní tělo a utvoříme velkou dětskou kapelu! Na hudbu budeme tančit, malovat, cvičit, relaxovat…Na závěr týdne nás čeká veselá diskotéka s hudebně pohybovými soutěžemi! Kdo má hudbu rád, je náš kamarád!

Dobrodružný týden s dinosaury – 6-10.srpna

Eoraptor, stegosaurus, tyrannosaurus, brontosaurus…Víte, jak tato pravěká stvoření vypadala? Co bylo tehdy na planetě Zemi? Přijďte se všechno dozvědět v tomto týdnu k nám do školky! Přineste si z domova postavičky nejrůznějších dinosaurů a společnými silami pro ně vybudujeme pravěkou krajinu s přesličkami i funkční sopkou! Budeme také pozorovat líhnutí dinosauřího mláděte, otiskovat stopy dinosaurů do hlíny, zahrajeme si na archeology a vyrobíme obřího 3D tyranosaura. V závěru týdne se pak vydáme na dobrodružnou stezku po stopách dinosaura k hnízdu s dinosauřími vejci. To bude týden plný zajímavostí!

Letní dobrodružství dnes začíná!

Děti se mohou těšit na dobrodružnou výpravu do pravěku za dinosaury, brontosaury a tyranosaury. Čeká nás úžasný výtvarný týden plný netradičních technik a vyrábění. Budeme kouzlit z materiálů možných i nemožných! Školka se v průběhu srpna rozezní a divoce roztancuje. Budeme hrát snad na všechny hudební nástroje na světě ve vlastní dětské hudební kapele!  Procestujeme celý svět! Ocitneme se v zemi Indiánů, zaletíme si mezi Eskymáky, Křováky a vše bude zakončeno velkým karnevalem!

Krásné prázdniny!

Přejeme Vám krásné prázdniny, plné dětských úsměvů a zážitků na které se v srpnu na tematických týdnech moc těšíme!

 

Příměstský tábor pro děti

Na srpen jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické bloky. Děti se mohou těšit na dobrodružnou výpravu do pravěku za dinosaury, brontosaury a tyranosaury. Čeká nás úžasný výtvarný týden plný netradičních technik a vyrábění. Budeme kouzlit z materiálů možných i nemožných! Školka se v průběhu srpna rozezní a divoce roztancuje. Budeme hrát snad na všechny hudební nástroje na světě ve vlastní dětské hudební kapele!  Procestujeme celý svět! Ocitneme se v zemi Indiánů, zaletíme si mezi Eskymáky, Křováky a vše bude zakončeno velkým karnevalem! Děti máte se na co těšit!

Kontrola z hygieny dopadla na 1*

Dovolte mi Vás s radostí informovat, že v mateřské škole MiniSvět proběhla Krajskou hygienickou stanicí zevrubná kontrola zaměřená na přípravu jídel,výdej pokrmů, pořádek a dodržování všech přísných hygienických předpisů v gastro provozu mateřské školy. Dopadli jsme na jedničku! Kontrola pochválila kvalitu všech procesů, dodržování předpisů a dokonalou čistotu! Děkuji tímto všem zaměstnancům mateřské školy, velmi si vážíme jejich práce. – Manželé Kuckovi.