Ze života školky

Mikulášská besídka – 5.prosince

Do školky opět dorazí hodný Mikuláš, krásný anděl a s nimi i rohatý čert. Podaří se dětem zazpívat Mikulášovi písničku či říci básničku? Budeme dětem držet palce a doufáme, že sladká odměna je nemine a nikdo se nedostane do pekla. Akce se bude konat 5.prosince od 10-12 hodin.

Andělský den – zážitkový den pro děti

Ve školce bude NEBE! Celý den se totiž ponese ve znamení andělů, nebeského klidu a dobra. Budeme si hrát na nebe, odpočívat na obláčcích, poletovat na křídlech a učit se andělské básničky a písničky.  Žádáme rodiče, aby své děti oblékli v tento den jako andělíčky, děkujeme! Akce se koná 30.listopadu v dopoledním bloku.

Den zdravé výživy – 24.listopadu

Prostřednictvím pohádky si připomeneme, jaké potraviny jsou pro naše zdraví prospěšné a které zase ne. Seznámíme se s potravinovou pyramidou, s potravinami si zahrajeme také zajímavé hry a možná si také něco uvaříme… Jestli to bude ze skutečných potravin nebo třeba z papíru, se nechte překvapit!

Nemocnice pro plyšáky – 16.listopadu

A je to tady! Do školky MiniSvět přijede Nemocnice pro plyšáky! Pokud tedy máte doma nemocného medvídka nebo vašeho plyšového kamaráda trápí nějaké zranění či bolest, neváhejte a pošlete ho k nám do školky MiniSvět. Ta se totiž v tento den promění v hotovou nemocnici s doktory, sestřičkami a dokonce i operačním sálem. Plyšáky prohlédneme, stanovíme diagnózu a budeme léčit. Celé dopoledne si společně všichni hodně užijeme.

Kurz plstění – 10.listopadu

Přijďte si zarelaxovat a trošku si pohrát s vlnou… Ukážeme vám jednoduchý postup, při kterém si vytvoříte z ovčího rouna krásného nadýchaného andílka či vílu, jenž vám poslouží jako vánoční dárek, dekorace či ozdoba nad dětskou postýlku… Pozor, omezený počet míst, rezervace na recepci MŠ.

Zázraky lidského těla – Rodinný projekt

V našem těle se každý den odehrávají tisíce zázraků…Pojďme zjistit, jaké to jsou! Jak je možné, že vidíš barvy? Které orgány nás drží naživu? Jaká tajemství skrývá lidský mozek? Připravte doma malý projekt na vámi vybrané zajímavé téma a přineste je ukázat ostatním dětem do školky. Moc se těšíme na Vaše příspěvky! Rodinné projekty budeme ve školce hodnotit 9.listopadu.

Velký strašidlácký bál – 3.listopadu

Strašidla, bubáci, hejkalové a další roztodivná strašidelná stvoření. Nasedněte na své domácí mazlíčky, košťata či otočte kouzelným prstenem a dorazte k nám do školky – bude tady BÁL! Čeká nás mnoho strašidelných disciplín, soutěží, ale také zábava a legrace. Prosíme rodiče o strašidelný kostým pro děti.

Dušičky – 2.listopadu

S dětmi si společně připomeneme český svátek „Dušičky“ a vysvětlíme si, co vlastně znamená. Ze sklenic potom vytvoříme pěkné barevné lucerny a zapálíme světýlka za všechny zesnulé…

Výlet na letiště – 26.října

Páni kluci, zítra nás čeká velké dobrodružství a společně odlétáme na letiště v Nesvačilech. Prohlédneme si řídící věž, hangáry a zde zaparkovaná letadla. Nakonec jdeme na letištní plochu, kde na nás bude čekat skutečné letadla, které si prohlédneme, nasedneme, nastartujeme a poletíme…Od školky odjíždíme v 13.20 hodin a předpokládaný návrat je odpolední svačinu.