Reference rodičů

JAN A VERONIKA HRABCOVI – RODIČE EMIČKY

Pro nás jako rodiče je nesmírně důležité vidět naši dcerku skutečně šťastnou, motivovanou, podporovanou v činnostech, které jí dělají radost. Vážíme si toho, že se dcerce ve školce Minisvět Mrač dostalo stabilního zázemí, že ji kolektiv školky přijal s otevřenou náručí a byl velice vnímavý k jejím individuálním potřebám. Vaše školka je místo, kde dětem skutečně naslouchají. Jediné, co nás mrzí je to, že jsme se o školce nedozvěděli dřív a dcerka v ní mohla strávit pouze předškolní rok. I za tuto krátkou dobu Vám budeme navždy vděční.

Děkujeme a přejeme nespočet krásných zážitků:-)
Hrabcovi


BÁRA BLANKOVÁ – MAMINKA JULIE A MATĚJE

Ráda bych touto cestou poděkovala celému týmu MŠ Minisvět, kterou navštěvuje moje dcera Julinka a z které letos do první třídy odešel můj starší syn Matěj. Strávil zde více než tři roky a jsem přesvědčená, že do první třídy odchází perfektně připraven. Zpětně mohu říci, že MŠ Minisvět více než naplnila to, co jsem si pro své dítě přála a každý den jsem byla svědkem toho, že je ve školce šťastný. Oceňuji skvělý podporující přístup učitelek, milé respektující prostředí a jednání všech zaměstnanců, zajímavý program, pečlivou předškolní přípravu i zdravé jídlo. Děkuji za to, že pro něj byli všichni – paní učitelky i pan Kucek – po celou dobu spíše průvodci a partneři s přirozenou autoritou, nicméně s jasně nastavenými pravidly a hranicemi. Matýskovi se bude stýskat, ale zároveň se velmi těší na novou etapu svého života a jsem si jistá, že se bude ještě dlouho ve vzpomínkách vracet k zážitkům z mateřské školky.

Děkujeme!
Díky moc.

Bára Blanková


MANŽELÉ DVOŘÁKOVI – ANIČKA, KUBÍK A ONDRA

Našich deset let s MiniSvětem

Když jsem na jaře roku 2012 psala Petru Kuckovi mail, zda by přijal do školky Minisvět našeho prvního syna, ve snu by mne nenapadlo, že budeme do této mateřské školy chodit se všemi našimi dětmi téměř kontinuálně deset let.
Tehdy jsme se ocitli v nouzové situaci. Do spádové mateřské školy v Benešově syna nepřijali, protože jsem byla doma na mateřské dovolené s mladším synem. Navíc mu v té době byla diagnostikována celiakie a ani jedna školka v Benešově tehdy nebyla ochotna vařit bezlepkové jídlo – syn by si musel už od tří let nosit krabičku. A do třetice – jednání tehdejší paní ředitelky se mnou jako s rodičem, kterému vysvětluje, proč nemůže jeho dítě do MŠ přijmout na chodníku před školkou, bylo vedeno takovým způsobem, že jsem se rozhodla, že do školky, kde se takto jedná s rodiči, své dítě rozhodně nepošlu, ačkoli ji máme na dohled od našeho domu.
Potom už stačil jeden můj mail s dotazem, zda by do Mrače syna přijali a byli schopni mu vařit bezlepkové jídlo. Petr mi tehdy odpověděl, že se zeptá paní kuchařky – legendární první mračské kuchařky paní Alenky, ale že by to neměl být problém. Od druhého dne začal syn navštěvovat žlutou – přípravnou třídu.
Do Mrače od té doby chodily postupně všechny naše tři děti. Nikdy mne nenapadlo, že bychom školku měnili. Razila jsem heslo – někdo má hypotéku, my máme školku. I kdybychom se měli výrazně uskromnit, školku bychom neměnili, proč?

Školka nabízí komplexní vzdělání a péči, voní, je akční a přátelská. Prioritou všech zaměstnanců jsou děti a je to patrné hned, když do školky vejdete. Všichni se k sobě chovají slušně, přátelsky, s respektem a jsou profesionálové.
Minisvět zohledňuje individualitu  každého dítěte, to ovšem neznamená, že si děti dělají, co chtějí, naopak. Úplně příkladná je  potom příprava předškoláků, což je koncept Moniky Kuckové, která je původním povoláním elementaristka.
Z krásného ideálního Minisvěta se postupně všechny tři naše děti přesunuly do reality státního benešovského základního školství. Díky prvotnímu nastavení hodnot mračské školky dokázaly velice rychle rozpoznat chování nerespektující a zlé. Nebály se zeptat, když něčemu nerozuměly, nebo se zastat spolužáka, kterému bylo ubližováno.
Všechny naše děti – synové už náctiletí, doteď vzpomínají na Minisvět s láskou a nesmírně rádi se do školky vracejí.

Moniko, Petře, MiniSvěte, děkujeme.                                                          Dvořákovi


JITKA KARÁSKOVÁ – BABIČKA KLÁRKY

Znovu musím složit poklonu vedení školky, všem paním učitelkám i celému personálu. Děti znají neuvěřitelné množství básniček, písniček, mají možnost se rozvíjet v kroužcích, které jim zajišťujete a hlavně, jsou u Vás šťastné ! Děkuji, jedna z vděčných babiček.


PAVLA SEVERINOVÁ – SYN KAREL

My děkujeme za vaši školičku a móóc děkujeme paní učitelce Lence za její úžasný přístup a lásku!!!


ZDEŇKA SOLUSOVÁ – SYN VAŠÍK A DCERA GÁBINKA 

Já bych vám také chtěla takto veřejně poděkovat za to, jak dobře svou práci děláte. Jsme s vámi první rok a obě děti udělali neskutečný pokrok, v mluvení, samostatnosti a spoustu dalších dovednostech. Díky tomu, že můžu občas být s malou dcerkou ve vašem klubíku, jsem mohla dobře sledovat, jak to ve vaší školce funguje. A vím, že vaše příspěvky, to, jak se prezentujete, to není PR a marketing. Opravdu to ve vaší školce žije, každý den je nevšední, paní učitelky jsou vždy s úsměvem a laskavé a trpělivé a nejde jinak, než se s vámi cítit dobře. Neustále hledáte a pořizujete nové věci a programy. Jsem šťastná, že naše děti můžou navštěvovat vaši školku. Jste skvělí, jen tak dál.


ZUZANA TOMANOVÁ – SYN RÍŠA A DCERA APOLENKA

Poděkování

Chtěla bych tímto moc poděkovat manželům Kuckovým za to, že společně vytvořili tak úžasnou školku, jakou MiniSvět Mrač bezpochyby je! Tuhle školku navštěvoval můj syn Ríša i dcera Apolena, takže jsem skoro 7 let přihlížela úžasnému vývoji této školky a můžu s čistým srdcem říct, že to je jedna z nejlepších investic do dětí, kterou jsem díky bohu mohla svým dětem dopřát a jsem za to vděčná. Viděla jsem, jak se z mých dětí stávají sebevědomé osůbky, které mají smysl pro čest, jsou slušné a hlavně tolerantní vůči ostatním dětem. Nemají žádný problém hrát si i s mladšími nebo staršími dětmi (věkově smíšené třídy) a vůbec neznají posměch a šikanu ze strany druhých, za což samozřejmě můžou milé paní učitelky, které jsou vždy vstřícné a usměvavé. Dokážou děti obejmout, pochovat, naučit je spoustu užitečných věcí pro život a hlavně děti s nimi zažívají nezapomenutelné zážitky, které jsou vždy plné smíchu a nadšení! Musím taky vyzdvihnout špičkovou čistotu a hygienu, která ve školce panuje díky úžasným pomocným pracovnicím, které jsou neustále v pohybu, a díky kterým jsem se já i moje děti ve školce cítily jako doma. Jsem také moc vděčná manželům Kuckovým za všechny odpolední kroužky a aktivity, díky kterým jsem se mohla i já občas hezky protáhnout a zacvičit si s ostatními maminkami. V neposlední řadě musím pochválit vynikající a zdravou stravu, kterou umí báječně uvařit skvělá paní kuchařka! Kolikrát jsem doma slyšela, že to co jsem uvařila, nechutná tak, jak od paní kuchařky, a nebo ať uvařím to, co měli právě na oběd nebo nějakou mňamku, kterou měli na svačinku! Popravdě se mi to nikdy nepovedlo J. Každopádně jsem nadšená ze svačinek formou švédských stolů, plných ovoce a zeleniny, žádné otřesné pomazánky, které nutí dětem ve státních školkách. Prostě jsem strašně ráda za to, co všechno zde mohly moje děti zažít a naučit se a vím moc dobře, že rodina a domov je pro takhle malé děti nejdůležitější, ale tahle školka skvěle doplnila čas mých dětí mimo domov a pomohla mi všemi silami z mých dětí utvořit skvělé osůbky, které jsou připraveny vkročit do světa všemožných nástrah. Děkuji mnohokrát manželům Kuckovým, všem učitelkám a všem ostatním zaměstnancům školky MiniSvět Mrač za to, jak skvěle se postarali o moje děti a za to, že děti mohly zažít to nejkrásnější období svého života právě ve vaší školce!!!

Navždy Vaše obdivovatelka Zuzana Tomanová


MUDR.KATEŘINA HLAVÁČKOVÁ – SYN MARTIN

Chtěla bych poděkovat personálu MŠ MiniSvět za krásné 3 roky,co zde syn strávil.Od září je z něj školák. Zároveň bych chtěla rodičům,co vybírají školku pro své dítko,říci,že pakliže hledají školku kde bude dítě naprosto šťastné,tak jsou na správné adrese. Nápaditý vzdělávací program,rodinné projekty,nepřeberné množství i netradičních kroužků,výlety,perfektní jídelníček a vstřícný personál. Děkujeme,je cítit,že zde necháváte kus srdce.


HELENA ŠEŠINOVÁ – DVOJČÁTKA ONDRA A MARTIN

Už delší dobu vám chci napsat a poděkovat za ten hezký čas , který moje děti ve vaší školce strávily. Teprve ted po dvou měsících absolvování klasické základní státní školy jsem si naplno uvědomila jak moc jste pro děti dělali a děláte. Kluci se toho u vás nejen hodně naučili ale užili si u učení i spoustu legrace… a tak to podle mého názoru má být. Bohužel i když máme v 1.třídě moc hodnou paní učitelku , nejde v tomhle množství dětí dělat zázraky . Prostě kluky to tam nebaví.Přeji vám hodně šťastných dětí a ještě jednou děkujeme . Helena Šešinová


MARTINA DOLEŽALOVÁ – SYN VINCENT

Do teto uzasne skolky nastoupil nas syn zacatkem roku, vsude na nej koukali jako na ,,strasne,, dite, krome Minisvetu kde ho prijali s otevrenou náruči, a cele to vzali jako velikou vyzvu nam a hlavne synovi pomoci, nemeli to vubec lehke, ale nas syn se menil pred ocima, jejich rady jsme si brali k srdci a snazili se maximalne spolupracovat, a ono to zabira, obrovska zmena, a synovi velice pomohli, vzdy jsou na nej vstricni, a syn chodi do skolky velice rad a je plny zazitku, nemusim se bat ze by sedel nekde v rohu, chvalim velice profesionalni a hlavne empaticky tym,neskutecne uzasna a trpeliva pani ucitelka vcetne pani asistentky a vsichni kolem,pristup cele skolky, kdy detem pomahaji ziskat uzasne zazitky, a skvely start do samostatneho zivota ktery je taaaak dulezity, patri jim veliky dik ze to s nim hned nevzdali a sli do toho jsme jim neskutecne vdecni, skolku maximalne doporucujeme, deti jsou to nejcenejsi na svete co clovek ma, a je nutne s nimi i tak zachazet, a ve skolce Minisvet, verim ze jsou v tech nejlepsich rukach, Moc vam vsem dekujeme, a dekujeme predevsim za naseho syna, protoze vime ze se pro nej snazite udelat to nejlepsi ❤️ Dekujeme


KLÁRA KODUA – DCERA EVIČKA

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat – za Evičku, i za sebe. Je strašně příjemné a zároveň uklidňující, když se Vaše dítě ráno probudí, zeptá se, co je za den a když zjistí, že jde do školky, tak se prostě těší:-) Eva si ve školce našla kamarádky, kamarády, lásky. Zároveň se naučila spoustu praktických věcí v rámci života v kolektivu dětí, na který nebyla před tím zvyklá. Vždycky, když jsem do školky pro ni přišla, tak jsem cítila dobrou energii – vstřícnost a pohodu, zájem o děti a respekt vůči rodičům. Chtěla bych Vám popřát, ať se Vám nadále daří ve Vaší práci, kterou děláte skvěle!


Markéta Vaňková – SYN JIŘÍK A DCERA MARUŠKA

Mateřská školka, která je dotažená po všech stránkách do všech detailů na vysoké úrovni a stále hledá cesty jak zlepšit své služby pro děti i pro rodiče. Je otevřená k Vašim konkrétním požadavkům. Nám se čtyřmi dětmi usnadnila mnoho práce. Moc se mi libí, jak hravou formou děti vzdělávají. Fotky, které krásně zachytily Marušku a Jiříka, při různých akcích, vždy moc potěší – a možnost busíku, který Vám dítko odveze nebo ze školky přiveze, když zrovna nebydlite v blízkosti, je velká úspora času. Maruška naše druhačka ráda na školku vzpomíná a ráda se tam při každé příležitosti vrací. Jiřík si to zatím stále užívá.
Děkujeme


Jitka Dobruská – SYN DOMINIK  A DCERA NELINKA

Touto cestou bych moc ráda poděkovala celému kolektivu školky, za báječný přístup k synovi Dominikovi. Myslím, že si opět tento rok báječně užil. Opět jste měli skvěle připravený vzdělávací plán, kroužky, výlety i rodinné projekty. Co pro nás však bylo největším přínosem? S Vaší pomocí jsme u Domíse dosáhli neuvěřitelného pokroku v oblasti řeči a porozumění. Vždy si říkáme jak moc by bylo skvělé , kdyby všechny školky byly jako ta naše… Ještě jednou velké díky, načerpejte síly a těšíme se na další školní rok.


Lenka Smíšková -SYN DOMINIK

Jsme pyšní, protože náš syn byl přijat do výběrové základní školy, při zápisu dělal pohovor z anglického jazyka. Tímto bychom chtěli poděkovat Mateřské škole MiniSvět v Mrači, protože Dominika perfektně připravili k zápisu! A vlastně nejen za to :-). Díky vám z něj roste spokojený, šikovný chlapeček, který v “naší” školce získal spoustu znalostí a dovedností. Je pro nás důležité, že se do školky vždy těší. Přejeme vám hodně štěstí a děkujeme z celého srdce. Lenka a Aleš


Lydie Halinská – DVOJČÁTKA JIŘÍK A MÍŠA, DCERA LIDUNKA

Tímto jsem chtěla velmi poděkovat za možnost mít to nejcennější co jen může člověk mít, pod správou a dohledem Mateřské školy Mini Svět v Mrači. V rámci prázdninového provozu mi bylo umožněno umístit tři mé potomky do takové organizace, která vyšla maximálně vstříc našim požadavkům. Vzhledem k tomu, že děti jsou zvyklé na státní MŠ s vysokou referencí, očekávala jsem pouze nepatrných rozdílů. Avšak zpětná vazba dětí ohledně chodu celé školky gradovala u každé cesty domů. Profesionalitu a loajalitu personálu mohu posoudit pouze jako rodič a očima dospělého, který chce ze svých tří dětí vychovat slušné a úspěšné lidi, ale dětská vyprávění o dobrodružstvích, touhy umět, dokázat, naslouchat, mne utvrdila, že každý krok, byť pro mne jako pro rodiče nepodstatný, otevřel nové obzory mým dětem. Očima dětí šlo o každodenní výlet do světa J. Verna.
Našli jsme nový talent, o kterém bych se jen těžko dozvěděla, změnili jsme zakotvené návyky, které jsme dosud považovali za dostačující, naučili jsme se vystoupit z řady sourozeneckého společenství a maximálně budovat individualitu. Poprvé jsme se setkali, že jednovaječná dvojčata byla oslovována křestním jménem. Dosud to byli kluci Halinských, bráškové a nebo dvojčata. Personál se dokázal velmi rychle adaptovat na prakticky leckdy nerozlišitelnost mých ratolestí. Děti se do školky těšily ne jako do vzdělávacího zařízení, ale do světa kouzel, pochopení a co mne velmi překvapilo – do světa gurmánských kvalit.
Já svým jménem děkuji, že jsem měla tu možnost dát dětem víc. Přehodnotila to, co je u ostatních organizací dané pravidly a procedurami . Pochopila jsem, že neznamená že dostačující je dobré. Dosud jsem si myslela, že své děti dostatečně poslouchám, ale z pozice indiánky, nebo pirátky jsem ke svým dětem byla a jsem blíže, než jako nejlepší rodič na světě.


Jana Bílá – syn Allan

Krasne prostredi, mily a profesionalni personal, uzasny pristup pani ucitelky, pestry program pro deti po cely den, vyborna strava, krasna zahrada a hriste…proste vse pod jednou strechou. Vse co si prejeme pro vlastni deti, aby o ne bylo vyborne postarano a neco se naucili. To vse jsme ve skolce Minisvet nasli. Dekujeme!


Kateřina Dvořáková, dcera Terezka a Verunka

Paráda :-) Jsem moc ráda, že obě naše cácorky takovou školku poznaly :-) Jsem naprosto spokojená :-) Výlety, sauna, plavání, solná jeskyně, příprava do školy, plno zábavy … to je jen trocha z toho, co všechno obě naše děti zažily :-) Jsem ráda, že máme takovou školku v místě bydliště… Děkuji všem ze školky za vše, co děti zažily a ještě zažijí :-) K+R Dvořákovi


Barbora Mojžíšová – dcera Terezka

Úžasný přístup k dětem, rodinná atmosféra a krásné prostředí.


Kateřina Fajfr – syn Nicolas   

Nejlepší školka. A důkaz? Chodí tam moje dítě a každý rodič přece chce pro své děti to nejlepší :-)


Iveta Bajaníková – syn Pepíček

V této školce se našemu Pepíčkovi velice líbí a je spokojený. Každé ráno se těší na další skvělý den. Vždy chce být ve školce mezi prvními dětmi a vůbec mu nevadí, ba je radši, když chodí ze školky mezi posledními.Děkujeme za skvělé chvilky které mohl Pepíček i my rodiče zažít ve školce.


Drahoslava Boukalová, kluci Adámek a Filípek

První dojem: do školky přijdete a dýchne na Vás klid, pohoda a rodinná atmosféra, počínaje paní uklízečkou, paní kuchařkou, recepční či slečnou učitelkou. Všichni se usmívají ať je 8h ráno nebo 17h odpoledne. Zeptají se, jak se máte, i popřejí hezký den. Jestli si dobře pamatuji, se starším synem jsem v roce 2013 začala navštěvovat nejdřív Klubík v mateřské školce Minisvět v Mrači. Syn měl ještě plenky, nechtěl jíst sám, pít z kelímku, oblékat se sám a hrával si tak sám v koutě. Nechtěl zkoušet nové věci, nedonutili jsme ho jít ani na kolotoč na pouti. Ze začátku jsme si nosili domů i oběd, protože ho nechtěl jíst ve školce. Když jsem u oběda, musím vyzdvihnout vysokou úroveň stravovacích návyků ve školce, což jsem měla možnost i sama vyzkoušet, jelikož byla možnost s dítětem zůstávat ve školce tak dlouho, než se začne cítit dobře a maminku nebude potřebovat. V Klubíku se děti učily základní hygienické a společenské návyky, ale hlavně tam byla velká legrace, i s tak malými dětmi se slečna Hanka nebojí dělat pokusy, vyrábět ze všech možných materiálů, malovat vším čím to jen jde, cvičit, vařit atd. Netrvalo dlouho a Adámek pod vedením úžasné slečny Hanky byl natolik zralý, že mohl přestoupit do červené třídy do školky k paní učitelce Kláře, která se stala od začátku jeho miláčkem. I můj mladší syn Filip začal navštěvovat Klubík v Minisvětě a to mu nebyly ještě ani dva roky. Když to shrnu, děti se v Klubíku doučily vše, co ještě potřebovaly vylepšit a zažily krásné chvíle v kolektivu dětí, které jim ani ta nejlepší matka nemůže doma dát. Úžasný personál nikdy nebyl protivný, že se počůral nebo i něco horšího :o), ale všichni s námi prožívali každý pokrok. Prostě jsme se všichni radovali z prvního bobku do nočníku a ne do kalhot, ze stolování, samoobsluhy atd., jako kdybychom byli jedna velká rodina.

Dnes je starší syn Adámek stále v červené třídě u slečny Kláry, řádí, má kamarády, ničeho se nebojí a je nadšený z každé aktivity ve školce. A mladší syn je v zelené třídě u slečny Karolíny, občas jí dává zabrat, ale slečna Karolína se nedá a věřím, že ten boj vyhraje :o). Chci oběma učitelkám moc poděkovat. Nic není ve školce problém. Syn má suchou kůži, a když potřebuje během dne namazat krémem, paní učitelka ho bez problémů namaže, syn potřebuje trénovat řeč, a paní učitelka s ním při volné chvilce logopedické cvičení udělá, nejdou mu barvy, paní učitelka barvy cíleně se synem trénuje, syn si chce vzít ukázat do školky šneky, broučky nebo jinou havěť nasbíranou v kelímku, ale nikdo ho s tím nevyhodí, a mohla bych pokračovat dál a dál, to vše jsou drobnosti, které z této školky dělají tu nej.
To nemluvě o nepřeberném množství aktivit pro děti, každá akce, výlet, vzdělávací program, je do detailu promyšlený. Hned poznáte, že tady jde o děti. Cítíte, že školka Minisvět je provozována srdcem a láskou k dětem. Lidi tam to musí prostě bavit, musí chodit do práce rádi, a to v Minisvětě rozhodně je. Když Vám řeknu, že moji synové ve 3 a 4 letech už chodí do sauny, solné jeskyně, na wellness, plavání, golf, jezdí na koních, sportují, vyrábějí z keramiky, jezdí po republice (ZOO, rozhledny, zámky, hrady, galerie umění, hvězdárny, vajíčkárny, svíčkárny, farmy atd.

Co já jako rodič vyzdvihuji je informovanost. Vím, co děti dělaly, jak se měly, už během dne se můžu podívat na fotografie a videa, která jsou k dispozici na www stránkách nebo na Facebooku. Informovanost a vstřícnost od všech učitelek. Super strava.
A co mluví úplně za vše – děti nechtějí ze školky domů, o víkendu se ptají, jestli už se jde do školky, a vše, co je pro dítě důležité, si musí vzít ukázat do školky. Kluci dost zlobí a nic na ně neplatí kromě jediné věci – když budou zlobit, půjdou do jiné školky :o). Soukromá školka není levná záležitost, mohla bych si každý rok koupit mraky věcí navíc, ale vidět spokojené a nadšené děti po každém prožitém dnu v Minisvětě je k nezaplacení. Věřím, že takový start do života bude pro mé děti jen přínosem. Přes léto chodily děti do jiné školky, bohužel každý den s brekem, vracely se nešťastné, hladové, nic tam nedělaly, nevyráběly, nikam nechodily a každý den prosily, že chtějí do své staré školky. To opravdu nechci. Ještě jednou velké dík za nás všechny celému týmu Minisvět. Držím palce i do dalších let. Jen tak dál… Boukalová


Zuzana Tichá – odborná praxe v MŠ MiniSvět

Během mé odborné praxe jsem měla to štěstí a mohla jsem si vyzkoušet práci s dětmi v Mateřské škole Minisvět Mrač.Vedle nabytí praktických, ale i teoretických poznatků bylo velmi příjemné pohybovat se v moderní budově. Obrázky a výtvory dětí mohou rodiče obdivovat na pravidelně obměňujících se nástěnkách.Pravidelné saunování, každodenní pobyt na školním hřišti a jiné sportovní akce vedou děti společně se zdravými pokrmy ke zdravému životnímu stylu a zdravému duchu v těle. Vyzkoušela jsem si práci s dobře fungujícím kolektivem a s přátelskými lidmi. Myslím, že vybraný personál tvoří velkou část dobrého jména a skvělé atmosféry ve školce. Tento kolektiv hodnotím velmi kladně, nejen z důvodů veškeré pomoci, ale především díky různorodosti vzdělání a pestré specializaci vyučujících. Mé velké poděkování patří paní učitelce Karolíně, která mi se vším kdykoliv pomohla a hlavně mi umožnila odbornou konzultaci a vedení mé praxe!


Mgr. Hana Urbanová – ředitelka DD Racek

Děkujeme Vám za pozvání do mateřské školy MiniSvět. Měli jsme možnost prohlédnout si velmi pěkné a účelné vybavení budovy mateřské školy, zapojit se společně s Vámi do připraveného sportovního programu a užít si slunečné počasí na dětském hřišti. Domů na Racek jsme si odváželi spoustu krásných zážitků, o které jsme se dělili s dalšími kamarády v domově. Velmi si vážíme Vašeho zájmu a již nyní se těšíme na další společné setkání.


Ivona a Michal Pobežalovi – dcera Norinka a syn Ronek

Upřímně? Já bych chtěla být Ronkem nebo Norčou a prožít tak parádní dětství ve školce! Mé vzpomínky na socialistickou školku – příšerné pomazánky, šikana, těšení se, že půjdu hned “po o” … jsou docela nic moc. A vidím na Ronkovi, který už je v 1. třídě (a šel do ní perfektně ze školky připravený), jak se nadšeně do školky vrací a jak často říká, že by si to s Norčou nejradši vyměnil. Díky!!!


Martina Ulmanová – dcera Martina

Včera večer jsme s Májou prohlížely téměř celou galerii videí z celého školního roku. Když jsem viděla její nadšení a poslouchala její vtipné komentáře, bylo mi fajn. Jsem moc ráda, že jsem pro ni zvolila právě tuhle školku, protože je to tam zkrátka prima. Chtěla bych poděkovat všem paním učitelkám za jejich nadšení a nápady, a také všem ostatním, kteří se na celém chodu školky podílejí. Moc se těšíme na srpnový program, i na příští rok!!!!!


Taťána Turziková, syn David a dcera Terezka

Moc Vám děkuji za včerejší zimní olympiádu a Terezčinu dnešní narozeninovou oslavu a fotečky. Děti mají nádherné nezapomenutelné zážitky ze školky a skutečně nechápu, že je někdo schopen jednoduše porovnat cenu 11 měsíců aktivního, pro děti rozvíjejícího programu školky a vyměnit to za možná 2 týdny dovolené ročně navíc. I kdybychom měli dost volna na dodatečnou dovolenou, tak různorodý školkový program s báječným teamem, výborným jídlem, moderním prostředím, prostě dětem nemůžeme vzít.

Moc děkujeme, že jsme měli to štěstí a otevřeli jste školku právě v Mrači!


Zdeněk Burian, syn Honzík a dcera Zuzanka

Chtěli bychom Vám krátce poděkovat za období, které u Vás strávil náš Honzík. Na Vaši školku jsme se obrátili v okamžiku, kdy se každodenní docházka do nejmenované MŠ v Benešově stala téměř utrpením. Samozřejmě vnímáme, že náš Honzík není úplný “andílek” ale způsob přístupu v bývalé MŠ k dětem se stal téměř modelovým odstrašujícím vzorem výchovy malého člověka. Vy sami a celý kolektiv Vaší školky se zasloužil o to, že po krátkém období se opět Honzík do MŠ těšil a užíval čas strávený ve školce. Prožil s Vámi spoustu krásných tematických týdnů, zábavných kroužků apod. ze kterých si sestavil neuvěřitelnou sbírku, která mu navždy bude takto příjemně strávený čas připomínat. Toto poděkování patří každému členovi pracovního kolektivu a je jedno zda připravoval, učil, pekl nebo uklízel, protože výsledkem jejich činností vznikl dobře fungující celek s příjemnou atmosférou do které se rádi za pár měsíců vrátíme s dalším členem naší rodiny. (pokud bude volno..)


MUDr. Zuzana Zelená –  dcera Barunka

Vážení milí všichni ze školky MiniSvět, chci Vám všem poděkovat za sebe a svojí dceru Barborku, protože jsme u Vás strávily hezké roky. Když byly Báře 2 roky, dozvěděla jsem se od kamarádky, že v Mrači je nová začínající školka, kde mají i dětský klub pro děti mladší tří let. Že to stojí více peněz, než školka státní, protože tato je soukromá, ale určitě budeme spokojené. Tak jsme tam vyrazily. Školka je na konci vsi, kolem lesy, louka, pole a nové rodinné domy. Líbilo se mi, že je to klidné místo, venku hřiště a sportoviště, jsou tam i malé záhony, kde děti pěstují bylinky a zeleninu. Uvnitř je školka prostorná, klimatizovaná, má velké třídy, barevně rozlišené. Dětský klub je ve žluté, školka v modré, zelené a červené třídě, takže Bára nastoupila jako žluťásek, pak přešla do zelené a zůstala „zeleňákem” po celou dobu. Perfektní je i keramická dílna s pecí, kde děti výtvarničí, sauna, šatny. Nahlédla jsem i do kuchyně, výdejny jídla. Všude je pořádek a voní to tam a to se za celou dobu nezměnilo. Nikdy jsem ve školce neviděla nepořádek, špínu či necítila nějaký zápach třeba z toalet. A také jsem ochutnala stravu. Je v bio kvalitě, denně ovoce, třeba jahody, kiwi, zelenina, jogurty, ale hlavně je to dobré!


Veronika a Leoš Horváthovi- synové Filípek a Kubík

Dnes usedl Filip do školní lavice 1.B, a tak jsem si uvědomila, že jsme vám ještě s Leošem nepoděkovali za péči, kterou jste mu více než tři roky věnovali ve vaší školce. Věřím, že již za pár dní pozitivně zhodnotí hodiny, které mu věnovala Monika v přípravce na školu.
Jeho nejspokojenější období ve školce nastalo, když mu bylo necelých pět let a dostalo se mu pocty, že byl zařazen do třídy předškoláků. Díky individuální výuce se výrazně zlepšil i v angličtině. Přiznáváme, že vaše školka optimálním způsobem podporovala Filipa v jeho vývoji. Nepamatuji se, že bych ho musela přemlouvat nebo dokonce nutit k tomu, aby šel do školky. Opravdu se vždy těšil. Chválil jídlo, které připravovala paní kuchařka Alenka a často porovnával mojí kuchyni s tou vaší :o). Poděkujte prosím všem vašim zaměstnancům za ochotné, vstřícné a přátelské chování k celé naší rodině. Mateřská školka Mrač navždy zůstane místem, které budeme doporučovat jako místo, kde začíná šťastné dětství.


Hana a Robert Skládalovi – syn Jonáš a dcera Julinka

Nemyslím si, že půjde o přehánění, když napíši, že to byly naprosto skvělé roky pro naše děti, z kterých si odnesou spoustu zážitků, vzpomínek ale i vědomostí. Z osobní zkušenosti vím, že Váš koncept a přístup je svým způsobem unikátní, přičemž jeho výsledkem je úspěšný rozvoj dítěte jak po stránce duševní, tak vzdělanostní. Díky omezenému počtu dětí ve třídě, velmi osobnímu přístupu učitelek a celkově velmi přátelské a kreativní atmosféře školky, vyrůstá dítě v prostředí, které je dokáže skvěle připravit pro nástup na základní školu. Příkladem může být i naše Julinka, která úspěšně prošla přijímacím řízením do bilingvní třídy. Samozřejmě nemůžu zapomenout na dlouho řadu aktivit vedle standardního vyučování, která úspěšně rozšiřují obzory a znalosti dítěte, a to velmi přátelskou formou. Takže na závěr, ještě jednou, velké poděkování za to, že jste nám dali možnost být aspoň na chvíli součástí Vaší „rodiny”.