Nástěnka akcí

Pondělí 13. Srpen - Pátek 17. Srpen

Týden s notičkou a písničkou

Tento týden nás bude provázet hudba a pohyb! Prostřednictvím pohádky se seznámíme s notovou osnovou, houslovým klíčem i notičkami. Naučíme se nové legrační písničky a doprovodíme je pohybem. Seznámíme se s různými hudebními nástroji, na spoustu z nich si také zahrajeme, hrát budeme i na nádobí a jiné předměty, dokonce i na vlastní tělo a utvoříme velkou dětskou kapelu! Na hudbu budeme tančit, malovat, cvičit, relaxovat…Na závěr týdne nás čeká veselá diskotéka s hudebně pohybovými soutěžemi! Kdo má hudbu rád, je náš kamarád!

Pondělí 20. Srpen - Pátek 24. Srpen

Cesta kolem světa

Během tohoto týdne procestujeme celý svět! První den se ocitneme v zemi Indiánů, vyrobíme si indiánské čelenky, namalujeme obličej jako ten nejbarevnější indián a rozdáme indiánská jména. Vyzkoušíme hod lasem, střelbu z luku a společně si vyrobíme a vyzdobíme indiánský totem. Druhý den nás zavede na druhou stranu zeměkoule k Eskymákům, kde postavíme iglú, budeme rybařit a přeskakovat ledové kry. Třetí den se ohřejeme v Africe u Křováků, seznámíme se s jejich zajímavým životem, vyzkoušíme si jejich mlaskavou řeč, naučíme se jednoduchý tanec s bubínkem a zkusíme si ze dřívek vyrobit jednoduché nástroje či příbytky. Čtvrtý den se podíváme do Číny, vyrobíme si tamní klobouky, vymalujeme společně čínského draka a také vyzkoušíme čínské písmo černou tuší. Poslední den uspořádáme velký mezinárodní karneval! Je na co se těšit!

Pondělí 27. Srpen - Pátek 31. Srpen

Cesta do hlubin

Podíváme se na život ve vodní říši a prozkoumáme hlubiny řek, moří a oceánů. Zahrajeme si na potápěče a objevíme nejtajemnější a nejzajímavější ryby a další živočichy, kteří v hlubinách žijí. Budeme odhalovat tajemství nejznámějších vraků a vypravovat legendy a pohádky o bájných stvořeních ve vodě žijících. Existuje mořská panna či Lochnesská příšera? Společně vytvoříme velkoformátové práce na téma život pod vodou. Vyzkoušíme si, jak různě se živočichové mohou ve vodě pohybovat, a na závěr týdne si uspořádáme speciální mořskou olympiádu! To tu ještě nebylo a bude to legrace!