Dobrodružné léto plné zábavy

Na léto jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické bloky. Celý srpen bude v duchu příměstského tábora plný dobrodružství, sportovních her a netradičních soutěží, vyrábění, malování , pokusů a výletů do přírody. Děti máte se opravdu na co těšit!

PUTOVÁNÍ DO STŘEDOVĚKU – 2.-6.8.2021

Vrátíme se v čase do dob, kdy rytíři zachraňovali princezny z věží před draky. Zkusíme například vyrobit rytířskou výzbroj, korunku pro princeznu a velký středověký hrad. Zahrajeme si na rytíře a zkusíme si nějaká středověká povolání, například alchymistu, hrnčíře, nebo středověkého pekaře. Čeká nás hledání ztraceného středověkého pokladu. Putování do středověku bude plné zábavy a zážitků!


TÝDEN PRO MALÉ UMĚLCE – 9.-13.8.201

Co se stane s tuší, když jí polijete pěnou na holení? Dá se obtisknout na papír provázek, kukuřice, nebo šiška? Co když smícháme červenou a žlutou? Jak se maluje zeměkoule kusem ledu? Co se stane, když budeme malovat štětcem přímo na chodník? Obarví se kousek zelí třeba na modro, když ho ponořím do barvy? Dokážeš něco namalovat, i když budeš mít s kamarádem svázané ruce? Jak se asi maluje nohama? Prožijte s námi týden plný barev – budeme s barvami experimentovat, kouzlit, dělat pokusy, poznávat barvy a míchat je!


DOBRODRUŽNÝ TÝDEN S DINOSAURY – 16.-20.8.2021

Vydáme se po stopách dávných dob, kde žili dinosauři. Prozkoumáme prostředí, kde žili a poznáme známé, ale i neznámé druhy dinosaurů. Zahrajeme si na archeology, čeká nás třeba odlévání stop a stavba dinosauří kostry. Ale to není vše, máme připravenou dinosauří „bojovku“, která nás zavede na tajuplnou cestu, kde nás bude čekat plno zajímavých úkolů a překážek. Těšit se můžete na aranžmá pravěké krajiny s přesličkami a sopkou. Dinosauří týden bude plný her a zábavného tvoření!


HRY BEZ HRANIC – 23.-31.8.2021

Budeme si hrát. Soutěžit. Dovádět. Sportovat. A to dost netradičně! Čekají nás soutěže a hry venku i uvnitř, stopované, těšit se také můžeme na střelbu z luku, hod oštěpem či chůzi na chůdách. Protrénujeme také naše nohy a chodidla na bosonohém chodníku a vyzkoušíme, jaké zajímavé kousky naše nohy zvládnou. Na řadu také přijdou kola, odrážedla nebo koloběžky, budeme zdolávat překážkové dráhy, chytat ohnivou kouli či střílet na pohyblivý terč a vyzkoušíme si také ne příliš známé sportovní disciplíny jako např. ringo, frisbee nebo slackline. Že nevíte, co si představit? Dozvíte se víc při hrách bez hranic!


Přihlášky na recepci MŠ: 602 348 255, nebo emailem recepce@minisvetskolka.cz. Určeno také pro děti (od 2 let – 7 let), které také běžně naší mateřskou školku nenavštěvují – prostě to přijďte vyzkoušet, uvidíte že u nás budou děti nadšené! V rámci uzavření školky v domě pandemie, nabízíme všem rodičům po dohodě na recepci školky adekvátní kompenzaci v těchto letních tematických týdnech.