Dobrodružné léto plné zábavy – srpen 2017

Na srpen jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické bloky. Společně se vydáme na dobrodružnou výpravu do džungle a světa hmyzu, zavítáme do kouzelného světa pod vodou jako vodníci a hastrmani, budou z nás indiáni a kovbojové, poznáme život na Divokém západě a naučíme se skutečná kouzla a čáry! Budeme hodně sportovat tradičně i netradičně, potrénujeme svou odvahu a také budeme zkoumat, vyrábět a experimentovat! Určeno také pro děti (od 2 let – 7 let), které také běžně naší mateřskou školku nenavštěvují – prostě to přijďte vyzkoušet!

Cesta do říše hmyzu – 1.-4.srpna

Tento týden se ponese v duchu brouků, mravenců, kobylek, motýlů i můr a další havěti, ale nebojte se- nic se kolem nás hemžit nebude, aspoň ne tak moc…
Seznámíme se s nejrůznějšími druhy hmyzu, budeme je pozorovat v přírodě a některé z nich budeme sledovat lupou a mikroskopem. Založíme motýlí zahrádku a krásné motýly vytvoříme také z keramické hlíny. Ferda nás seznámí se životem v mraveništi a ukáže nám, jak si vytvořit maximravence z plata od vajec. Mája nás zasvětí zase do života včeliček a naučí nás vyrobit voňavou svíčku z medových plátů. Ponoříme se do světa hmyzích rekordmanů s dozvíme se, kdo má nejdelší křídla, kdo je nejhlasitější, kdo nejmenší a kdo zase nejrychlejší.


V džungli – 7.-11.srpna

Džungle… co to vlastně je? Neváhej a pojď s námi zažít týden plný dobrodružství. Zahrajeme si na cestovatele a zaletíme si přímo do daleké džungle. Seznámíme se s tamní přírodou a zvířaty. A abychom do džungle hezky zapadli, vyrobíme si masky zvířat, které na naší cestě poznáme. Od domorodých kmenů se naučíme vyrobit hudební nástroje pomocí přírodnin a společně si s nimi zahrajeme a zazpíváme u ohně. Putování džunglí nebude snadné. Čeká nás překonávání různě těžkých překážek a plnění zapeklitých úkolů. Na úplný závěr nás čeká orientace v mapě a vy se nechte překvapit kam a k čemu nás mapa dovede!


Na Divokém západě – 14.-18.srpna 2017

Lasa, klobouky, koně, indiánské čelenky – to je oč tu běží! Přesuneme se na divoký západ a pořádně si to tam užijeme – s kovboji i indiány. Namalujeme si obličej jako ten nejbarevnější indián, z barevných peříček vykouzlíme stylové čelenky, naučíme se házet lasem i zkrotit toho nejdivočejšího hřebce. Kolem ohně rozjedeme indiánské tance, zahrajeme si hru „Indiáni domů“ a pozor! Vydáme se najít poklad – dle indiánské mapy!


Svět kouzel – 21.-25.srpna

Jaké to asi je, když někdo umí čarovat? Chtěli byste to umět? Zkusíme si vyrobit kouzelnický lektvar. Bude fungovat? Uvidíme! Také nahlédneme do tajné encyklopedie skřítků a strašidel, zakouzlíme si za pomoci bublifuku a to nejlepší? Všem vílám, čarodějkám a kouzelníkům se na vědomost dává, že se pořádá „Kouzelnická párty“! Nahoďte své nejlepší oblečky, kouzelnické hůlky a klobouky a vydejte se vstříc kouzelnickým radovánkám. Sešlost to bude vskutku inspirativní!


Vodníci a hastrmani – 28.-31.srpna

,,Vodní děla, vodní ráj, na vodníky si s námi hraj!“ Znáte ,děti, písničku Vodník? Zpívá se v ní: ,,Zvu Tě vřele na návštěvu ke mně dolů na dno, pod vodou se nezabloudí, cestu najdeš snadno. Mám tam spoustu hrníčků a v  každým z nich dušičku!“
My se nejen písničku naučíme, ale vyrobíme si i hrníček na dušičky z keramické hlíny. A jak už sám název týdne napovídá, užijeme si spoustu legrace u vody. Čeká nás lovení ryb a různých předmětů z vody, rýžování zlata u potoka, vyřádíme se na hastrmanském bále, připravíme si vodnické masky, namícháme si ty správné vodnické koktejly a nechybět budou i vodní melouny. Co takhle vodní děla a bitva s balonky ? 😉 Je se na co těšit!


Přihlášky ne letní tematické týdny je možné uskutečnit na recepci MŠ tel: 602 348 255, nebo e-mailem: hegerova@minisvetskolka.cz