Dobrodružné léto plné zábavy – srpen 2018

Na srpen jsme pro děti připravili velmi zajímavé tematické bloky. Děti se mohou těšit na dobrodružnou výpravu do pravěku za dinosaury, brontosaury a tyranosaury. Čeká nás úžasný výtvarný týden plný netradičních technik a vyrábění. Budeme kouzlit z materiálů možných i nemožných! Školka se v průběhu srpna rozezní a divoce roztancuje. Budeme hrát snad na všechny hudební nástroje na světě ve vlastní dětské hudební kapele!  Procestujeme celý svět! Ocitneme se v zemi Indiánů, zaletíme si mezi Eskymáky, Křováky a vše bude zakončeno velkým karnevalem! Děti máte se na co těšit!

Výtvarný týden – 1.-3.srpna

Milovníci výtvarných technik a zvláště těch netradičních, neváhejte a přidejte se v tomto týdnu k nám! Budeme malovat, vyrábět a tvořit z materiálů možných i nemožných. Vykouzlíme veselé lžičky zdobené fimem, seznámíme se s technikou pop-art a barevně vykreslíme svoje obličeje! Také se budeme patlat v hlíně a vyrobíme si pěkné letní zvonkohry na zahradu. Naučíme se vyrábět ruční papír provoněný kořením a zažijeme zajímavé výtvarné pokusy v přírodě. Malovali jste někdy na kameny nebo v lese na průsvitnou folii? Zkoušeli jste malovat přírodninami? Pokud ne, máte jedinečnou šanci! Těšíme se na Vás!


Dobrodružný týden s dinosaury – 6.-10.srpna

Eoraptor, stegosaurus, tyrannosaurus, brontosaurus…Víte, jak tato pravěká stvoření vypadala? Co bylo tehdy na planetě Zemi? Přijďte se všechno dozvědět v tomto týdnu k nám do školky! Přineste si z domova postavičky nejrůznějších dinosaurů a společnými silami pro ně vybudujeme pravěkou krajinu s přesličkami i funkční sopkou! Budeme také pozorovat líhnutí dinosauřího mláděte, otiskovat stopy dinosaurů do hlíny, zahrajeme si na archeology a vyrobíme obřího 3D tyranosaura. V závěru týdne se pak vydáme na dobrodružnou stezku po stopách dinosaura k hnízdu s dinosauřími vejci. To bude týden plný zajímavostí!


Hudební týden s notičkou a písničkou – 13.-17.srpna 

Tento týden nás bude provázet hudba a pohyb! Prostřednictvím pohádky se seznámíme s notovou osnovou, houslovým klíčem i notičkami. Naučíme se nové legrační písničky a doprovodíme je pohybem. Seznámíme se s různými hudebními nástroji, na spoustu z nich si také zahrajeme, hrát budeme i na nádobí a jiné předměty, dokonce i na vlastní tělo a utvoříme velkou dětskou kapelu! Na hudbu budeme tančit, malovat, cvičit, relaxovat…Na závěr týdne nás čeká veselá diskotéka s hudebně pohybovými soutěžemi! Kdo má hudbu rád, je náš kamarád!


Cesta kolem světa – 20.-24.srpna

Během tohoto týdne procestujeme celý svět! První den se ocitneme v zemi Indiánů, vyrobíme si indiánské čelenky, namalujeme obličej jako ten nejbarevnější indián a rozdáme indiánská jména. Vyzkoušíme hod lasem, střelbu z luku a společně si vyrobíme a vyzdobíme indiánský totem. Druhý den nás zavede na druhou stranu zeměkoule k Eskymákům, kde postavíme iglú, budeme rybařit a přeskakovat ledové kry. Třetí den se ohřejeme v Africe u Křováků, seznámíme se s jejich zajímavým životem, vyzkoušíme si jejich mlaskavou řeč, naučíme se jednoduchý tanec s bubínkem a zkusíme si ze dřívek vyrobit jednoduché nástroje či příbytky. Čtvrtý den se podíváme do Číny, vyrobíme si tamní klobouky, vymalujeme společně čínského draka a také vyzkoušíme čínské písmo černou tuší. Poslední den uspořádáme velký mezinárodní karneval! Je na co se těšit!


Cesta do hlubin – 27.-31.srpna

Podíváme se na život ve vodní říši a prozkoumáme hlubiny řek, moří a oceánů. Zahrajeme si na potápěče a objevíme nejtajemnější a nejzajímavější ryby a další živočichy, kteří v hlubinách žijí. Budeme odhalovat tajemství nejznámějších vraků a vypravovat legendy a pohádky o bájných stvořeních ve vodě žijících. Existuje mořská panna či Lochnesská příšera? Společně vytvoříme velkoformátové práce na téma život pod vodou. Vyzkoušíme si, jak různě se živočichové mohou ve vodě pohybovat, a na závěr týdne si uspořádáme speciální mořskou olympiádu! To tu ještě nebylo a bude to legrace!


Přihlášky ne letní tematické týdny je možné uskutečnit na recepci MŠ tel: 602 348 255, nebo e-mailem: recepce@minisvetskolka.cz
Určeno také pro děti (od 2 let – 7 let), které také běžně naší mateřskou školku nenavštěvují – prostě to přijďte vyzkoušet!